Galvenie » Raksti » Latvijas daba mūsu veselībai

Rasaskrēsliņš parastais (Alchemilla vulgaris)


Rasaskrēsliņš parastais (Alchemilla vulgaris), raspodiņš, kroku lapas, rasu puķe, rasule, skreitule
 

Rasaskrēsliņš remdē sāpes, dziedina audzējus un brūces. To lieto pret paaugstinātu temperatūru, strutojumiem, iekšējiem un ārējiem savainojumiem, ginekoloģiskām slimībām, iekaisumiem, lūzumiem, plīsumiem. Tomēr lielākoties rasaskrēsliņš pazīstams kā ginekoloģisks līdzeklis – tas regulē menstruāciju ciklu, mazina asiņošanu un menstruālos krampjus, un menopauzes simptomus vecākām sievietēm. Uzskata, ka rasaskrēsliņš pasargā sievieti no dažādām olnīcu un vagīnas saslimšanām. Augs palīdz arī pie nieru un aknu slimībām, kuņģa čūlas, tūskām, caurejas un zarnu iekaisuma. Rasaskrēsliņu kā ārstniecisku līdzekli izmanto pat cukura diabēta gadījumā.
Pavasarī un rudenī rasaskrēsliņa tēja būs lielisks organisma attīrītājs. Pastāv sens uzskats, ka, regulāri attīrot organismu ar rasaskrēsliņu, tiek mazināta audzēju iespējamība.
 
Rasaskrēsliņa drogu pagatavošanai ievāc gan auga ziedus (pilnzieda laikā), gan lapas (augusta beigās) un žāvē līdz 45°C temperatūrā. Lai pagatavotu rasaskrēsliņa tēju, 1 ēdamkaroti drogu aplej ar 1 glāzi vāroša ūdens un notur vai vēl vāra 10-20 min. Tēja jādzer ilgāku laiku 3 reizes dienā pa glāzei. Akūtos gadījumos jādzer par 1 vai 2 litri dienā.
 
 
 (Informācijas avoti : http://lv.wikipedia.org/, Zāļu tējas- Apgāds Zvaigzne ABC , vecmāmiņas stāstījums).

Foto no autores personīgā arhīva.

Avots: http://lv.wikipedia.org
Kategorija: Latvijas daba mūsu veselībai | Pievienoja: ance (31.05.2010) | Autors: Anita
Skatījumu skaits: 3363 | Atslēgvārdi: rasu puķe, Rasaskrēsliņš parastais (Alchemilla, raspodiņš, skreitule, rasule, kroku lapas | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]